Anemostatlar

Havalandırma Sistemleri Anemostatlar

Anemostat havalandırma kanalının tavan, kartonpiyer gibi yerlerle birleştiği bölümlere montajı yapılabilen sac, alüminyum veya plastikten tasarlanan havayı yönlendiren mekanizmalardır. Bu sistemlerin en önemli unsurlarından biri havanın istenen bölüme yönlendirilebilmesidir. Buna benzeyen işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan menfezlerle arasındaki en önemli fark ise havanın doğrudan aşağı üflenmesi yerine çift yönlü olarak istenen yöne eşit şekilde bölünmesidir. Firmamız hava sistemleri Anemostat hizmetlerini sizlere kaliteli bir şekilde sunarak, havalandırma sistemlerinden verim elde etmenizi sağlamaktadır. Bu hizmetlerimizi profesyonel ve kalifiye ekiplerimizle gerçekleştirmekteyiz. Uygun fiyat ve yüksek kaliteli havalandırma sistemleri hizmetlerimizi sizlere başarılı bir şekilde sunmaktayız. Firmamız Anemostat hizmetlerini sunarken isteklerinize önem vermektedir.

Anemostadlar dekoratiftir. Bu yüzdende menfez gibi sistemler yerine tercih edilmektedir. Montajı yapılan bölümlerde özellikle asma tavan uygulamalarıyla birlikte göz alıcı ve dikkat çekicidir. Farklı Anemostad çeşitleri vardır. Bunlar;

  • Gemi Anemostadı,
  • Metal tavan Anemostadı,
  • Dikdörtgen Anemostad,
  • Yuvarlak tavan Anemostat,
  • Kare tavan anemostaddır.

Anemostatın en önemli görevlerinden biri odaya giren hava oluşumu ve dağılımını sağlamaktır. Ya da bunun tam tersi olarak düşünün.

Havalandırma Sistemlerinde Anemostat Kullanımı

Anemostat, kapalı ortamlarda hava kütlesinin eşit bir biçimde dağılımını yapan sensör sitemleridir. Difüzörün normal alternatifi de diyebiliriz. Genellikle hava ısıtma sistemlerinde tercih edilir. Anemostatlar mekanik havalandırma sistemlerince sağlanmış, kontrollü hava beslemesi için üretilmiştir.

Anemostat Teknik Özellikler

Dağıtım tipi seçildikten sonra çalışma şartlarını değerlendirip ve uygun olan araçlar seçildikten sonra, parametrelere göre model seçimi yapılmalıdır. Çap, vana stroku ve yuva deliğinin büyüklüğü. Çap Anemostatın uç kesiti büyüklüğü ile kesinlikle karşılaştırılmamalıdır.Anemostatların çapı standarttır. Çapları 80 ile 200 mm arasında değişmektedir. Gerekli görüldüğünde havalandırma borusu difüzör kullanılarak kapatılabilir.

Havalandırma sistemlerinin bulunduğu pazarlarda anemostat türleri üreticilerce temsil edilmektedir. Her üreticinin kullandığı malzeme ve araç farklı olabilir. Firmamız bu anlamda oldukça kaliteli araç ve malzemeler kullanarak havalandırma sistemlerinize dekoratif bir ürün olan Anemostatlar ile çözüm sunuyor.

Evler, iş yerleri, endüstriyel alanlar, hastane, okul ve diğer kamu kurumlarında havalandırma sistemleri oldukça önemlidir. Firmamız bu hizmetleri Anemostat alternatifiyle sizlere sunmaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.