Havalandırma Sistem

Havalandırma Sistemleri

Konforun temel öğelerinden biri şüphesiz havalandırma sistemleridir. Binadaki yaşam kalitesi havalandırma sistemi ile mümkündür. İklimlere göre iç mekânda uygun hava koşullarını sağlamak hem konforu artırmakta hem de yapının deformasyona uğramasını önlemektedir. Kirli hava akımının iç mekânda döngüye kapılması sağlıksız bir ortama zemin hazırlamaktadır. Temiz hava akımı, kirli havanın dışarı atılmasıyla sağlanabilmektedir. İşte bu temiz hava akışında rol oynayan proje havalandırma sistemidir.

Havalandırma sistemi her yapıya hemen uygulanabilen, çalıştırılabilen bir sistem değildir. Öncesinde fizibilite çalışması yapılması ve yapısal özelliklerin, havalandırma gereksinimlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Sürecin yönetilmesinde ise elbette profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda bir çalışma gerçekleştirileceğinde yapı özellikleri ve havalandırma sistemleri çeşitleri yol gösterici olmaktadır. Bakan Group, proje çizim ekibimiz, havalandırma sistemlerinin yüksek performansta çalışabilmesi için proje çizimini yapıya özel tasarlamaktadır.

Havalandırma sisteminin çeşidi kadar sistemin konumu da önemlidir. Örneğin, ortak kullanım alanlarında yüksek performansta bir sistem tercih edilmelidir. Çünkü ortak alanlardaki kişi sayısı hava akımını doğrudan etkiler. Mekânın büyüklüğü, hava akışının kapasitesi, kişi yoğunluğu odak alınarak havalandırma sistemleri belirlenmektedir. Bu konuda eşsiz çözümler, gelişmiş teknolojiler sunan proje ekibimiz, yapılara yenilikçi bir çalışmayla kaliteli havalandırma sistemleri kazandırmaktadır.

Havalandırma Sistemleri Çeşitleri

Havalandırma sistemleri doğal ve mekaniktir. Doğal havalandırmalar günümüz şartlarında tüm alanlara hitap etmemekte ve çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Mekanik havalandırma sistemi ise küçük alanlardan geniş alanlara kadar birçok alanda istenilen hava akışını sağlamayı başarmaktadır. Üstelik çalışırken enerji tasarrufu sağlamakta ve modern bir kullanım sunmaktadır. Elbette yapısal özellikler hangi tür sistemin kullanılacağını belirlemektedir. İşbu sebeple her mekânın havalandırma sisteminin farklı olacağı kabul edilmeli ve profesyonel iş birlikleri yapılmalıdır. Bir kafe ile yoğun tempoya sahip spor salonunun havalandırma gereksinimi bariz şekilde farklıdır. Bu farklılıkları gözetebilmek nihai çözümler üretmeyi sağlamaktadır. Havalandırma sisteminin başarılı olmasında rol oynayan tüm unsurları dikkate almakta yarar var. Yanlış ya da yetersiz bir sistem tercih edilmesine sebep olabilir. Bakan Group, uzman kadrosuyla modern ve eşsiz çözümler üretmekte, enerji tasarrufu sağlayan ekonomik sistemler geliştirmektedir. Havalandırma sistemine ihtiyaç duymanız halinde ekibimizin uzmanlık alanından yararlanabilirsiniz. Bunun içinse bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.