Bina Otomasyon

Bina Otomasyon

Proje çizimi gerektiren ve mühendislik bakış açısıyla ele alınması gereken sistemlerden biri olan bina otomasyon tesisatı, mekanik tesisat çözümleri kapsamında yer almaktadır. Ev, bina, fabrika, hastane, tesis, otel, alışveriş merkezi ve diğer tüm yapılarda otomasyon tesisatına ihtiyaç duyulmaktadır. Havalandırma, atık su, ısıtma, pano, içme suyu, kazan dairesi, soğutma gibi çeşitli otomasyon tesisatları çalışma prensipleriyle projelerin kalitesini artırmaktadır. Bir yapıya otomasyon tesisatı uygulanmadan önce muhakkak saha araştırması, çevresel faktörler, enerji kullanımı, kontrol edilebilirlik ve en önemlisi maliyet hesaplaması gibi çok yönlü bir fizibilite çalışması yapılmalıdır. Bakan Group, mekanik tesisat çözümlerindeki yetkinlikleri ile yapıların gelişiminde etkili uygulamalara imza atmaktadır.

Bina otomasyon proje çiziminde modern teknolojiden sonuna kadar yararlanan ve fizibilite çalışmalarına göre mimariye en uygun otomasyon sistemini geliştiren ekibimiz, verimli bir otomasyon sisteminin uygulanmasını sağlamaktadır. Mekanik tesisat projelerinde yenilikçi, çok yönlü, riskleri minimize edecek donanıma sahip olmak önem taşımaktadır. Bakan Group uzman kadromuzla yapıların tüm tesisat projelerinde donanımlı ve profesyonel çözümler üretmekteyiz. Isıtma sisteminden su tesisatına kadar her projede işin mekanik yönünü incelikle ele almak önemlidir. Öngörülü bir mekanik tesisat çalışması, otomasyonun performansını olumlu yönde destekler. Ekibimizle birlikte nihai çözümler üretirken uzun vadeli, kalıcı çözümler elde etmeye odaklanmaktayız.

Otomasyon Sisteminde Proje Yönetimi

Bina otomasyon tesisatı ya da sistemlerinin geliştirilmesinde uygulamadan önce proje çizimi öne çıkmaktadır. Projenin uygulanabilirliğini gösteren ve tesisatın eksikliklerini görmeye yardımcı olan bu çizimler, yapı mimarisine göre şekillendirilmektedir. Proje çiziminde modern teknoloji aktif kullanılmakta, teknolojinin mekanik sistemlerle de meç edilmesi sağlanmaktadır. Modern çağda kullanıcılar bina otomasyon sistemlerini uzaktan kontrol etme şansına sahip olabilmektedirler. Bakan Group çözümleri ile otomasyon tesisatını uzaktan yönetebilmek, enerji kaynaklarını verimli kullanabilmek ve güvenli bir yapıya ulaşmak gerçeğe dönüşmektedir. Yapılara akıllı teknoloji sistemini getiren otomasyon tesisatı ile ilgili geniş kapsamlı proje hizmeti almak isterseniz ekibimizin yaratıcı, modern, teknolojik çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Bakan Group her zaman sektörün en yenilikçi adımlarını atmakta ve yapılara nihai çözümler sunmaktadır.