Soğutma Tesisatı

Soğutma Tesisatı

İç mekanlardaki ısının istenilen seviyede kalmasını sağlayan ve ısı kaybını önleyen soğutma sistemleri, birçok soğutma elemanlarıyla birlikte hizmet veriyor. Soğutma tesisatının genel özellikleri performans artırmaya yöneliktir. Soğutma tesisatı yüksek performanslı olduğu gibi doğaya, çevreye zararsız da olmalıdır. Firmamız soğutma tesisatı hizmetinde performansa, dayanıklılığa, çevreci özelliklere önem veriyor, yapı işlevselliğini artırıyor.

Yaşam alanlarında ve endüstriyel çevrede kullanılan soğutma tesisatlarının özellikleri şöyledir;

  • Modern soğutma tesisatları çevreye duyarlıdır.
  • Yakıt tasarrufu sağlar, ekonomik çözümler sunar.
  • Pratik kullanıma sahiptir; kaçak vb. tehlikelere karşı kolayca kontrol edilebilirler.
  • Isı ve soğutma istenilen seviyededir.

Soğutma tesisatının kullanıldığı alanlar ise geniştir; okul, hastane, iş yeri, konferans salonu, alışveriş merkezi, sanatsal etkinlik salonları, fabrika, endüstriyel alanlar vb. yaşam alanları.

Soğutma Tesisatı Çeşitleri Nelerdir?

Soğutma tesisatı çeşitleri her alanın yüksek performansta soğutulmasına, ideal ısıda kalmasına yardımcı olur. Tesisat çeşitlerinin olması, soğutma gereksinimine göre en doğru sistemin kullanılmasına zemin hazırlar. Firmamız soğutma tesisatı ihtiyacınızda tüm seçenekleriyle sizlere benzersiz bir hizmet veriyor.

İşte soğutma tesisatı çeşitleri;

Chiller soğutma sistemi: Büyük, geniş, birden fazla kata sahip olan yapılarda tercih edilir. Merkezi kontrol yönetim sistemi vardır. Okul, hastane, fabrika, sanayi, AVM gibi çok katlı yapılarda tercih edilen Chiller sistemi, mekâna özel olarak projelendirilir.

Çatı tipi paket klima: Dış mekânda rahat kullanım sağladığı için işlevselliğiyle öne çıkan çatı tipi klima, serin ve ferah hava ortamını sağlamada başarılı performans gösterir. Ekonomik bir sistemdir. İş merkezleri, spor salonları, sinema – tiyatro salonları, sosyal tesisler gibi birçok alanda çatı tipi klimalar tercih edilir.

Merkezi sistem soğutma tesisatı: Soğuk hava depolarında sıklıkla kullanılan merkezi sistem tesisat, birden fazla alanın soğutulması ihtiyacı olduğunda tercih edilir. Tüm soğutma makineleri merkezde toplanır ve kontrol edilir. Yüksek verim sağlayan tesisat, mekâna ve ihtiyaca özel tasarlanır.

Isı geri kazanımlı soğutma tesisatı: Ekonomik ve pratik soğutma sistemlerinden biridir. Çalışma prensibi, taze havanın hep içeride kalmasına yöneliktir. Soğutma yaptığı gibi ısıtma da yaptığı için kullanıcılara yüksek performans sunar.

Soğutma tesisatının amaçları arasında enerji tasarrufu, yüksek performans, pratik yönetim ve kolay kullanım gibi unsurlar vardır. Firmamız bu unsurlar odağında kişiye, kuruma, mekana özel tesisat sistemleri hizmeti veriyor. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da konuyla ilgili görüşme yapmak için lütfen bizimle iletişime geçin.