Hamam ve Jakuzi Tesisatları

Hamam ve Jakuzi Tesisatları

Hamamlar özel sistemler ile ısıtılır. Sıcak suyun belirli teknikler ile hamama iletilmesi sağlanır. Hamam ve jakuziler için sıhhi tesisat hamam ve jakuzi tesisatı kurulur. Sonuç olarak ziyaretçiler, bekledikleri hizmeti elde ederler. Jakuzi ve hamam için ihtiyaç duyulan sıcak suyun üretimi ve muhafazası zorlu bir çalışma gerektirir. Bu nedenle işinde uzman olan ekip ile iş birliği yapmanız çok önemli bir detaydır. Hamamların sıhhi tesisatı için ilk olarak elektrik kablolarının kurulumu yapılır. Ardından ısıtma sistemi ve su boruları yerleştirilir. Kurulan tesisat sistemi, büyük bir titizlikle gerçekleştirilir. Elektrikli hamam sıhhi tesisatı ise çoğunlukla ev hamamları ya da küçük alanlar için uygulanır. Hem hamam tesisatı hem de jakuzi tesisatı özel ekipmanlar ile gerçekleştirilir.

Sıhhi Tesisat Hamam Tesisatı

Hamam tesisatı sırasında manyetik alan oluşturmayan korumalı ve bağlantılı kablolar kullanılır. Bu kablolar sudan etkilenmez. Sıhhi tesisat hamam tesisatı sırasında kullanılan materyaller özeldir. Hamam alanının tamamına aynı zamanda aynı derecede ısıtma sisteminin sunulması için çelik zırhlı kablolar tercih edilir. Bu kablolar yüksek güvenlikli malzemelerdir. Bu nedenle herhangi bir güvenlik açığı mümkün değildir. Arzu edilen ısının elde edilmesi veyahut mekanın tümünün ısınarak misafirlerin hamamdan istediği hizmeti alması için gerekli tüm sıhhi tesisat işlemleri yerine getirilir.

Sıhhi Tesisat Jakuzi Tesisatı

Uygun tesisat, mükemmel küvet performansı ve memnuniyetiniz için çok önemlidir. Sıhhi tesisat jakuzi tesisatı; pompalar, ısıtıcılar, rakorlar, somunlar, tapalar gibi farklı işlevlere sahip birçok parça ile yapılır. Tüm bu parçalar küvetinizin çalışması için gereklidir. Jakuzi tesisat sistemi kapalı bir döngü oluşturduğundan, belirgin bir bitiş veya başlangıç ​​yoktur. Bu nedenle, küvet tesisat şeması çoğu tesisat türünden farklıdır. Jakuzi tesisatı kapalı bir döngüdür, dolayısıyla suyun küvetten çıktığı yer olan skimmer önemli bir rol oynar. Daha sonra filtre ve ısıtıcıdan geçer ve daha sonra küvete geri dönmeden önce daha küçük bir borudan itilir. Jakuzi için sıhhi tesisat zorunludur. Çünkü sıhhi tesisat yapılmadan jakuzi ideal şekilde işlev görmeyecektir.