Karbon Filtreler

Havalandırma Sistemleri Karbon Filtreler

Havalandırma sistemlerinin en işlevsel materyalleri arasında karbon filtreler yer almaktadır. Karbon filtreler gaz moleküllerinin yakalanarak hapsedilmesini sağlamaktadır. Zararlı gazların geçişine engel olurlar. karbon filtreler havalandırma sistemlerinde olmazsa olmazlardandır. Karbon filtrenin yüzeyinde oldukça fazla gözenek bulunur. Bu gözenekler zararlı gaz ve kötü kokuları çeker ve hapseder. Havada salınmakta olan uçucu ve organik bileşenlerin filtrelenmesi için kullanılır. Fakatt küf ve nem gibi moleküllerin havadan ayrıştırılması için kullanılmamaktadırlar.

Firmamız havalandırma sistemlerine yönelik hizmetlerinde sizlere her zaman kaliteli ve garantili bir hizmet sunmaktadır. Karbon filtreler havalandırma sistemlerine yönelik sunduğumuz hizmetler arasında kullandığımız alternatif araçlar arasındadır. Havalandırma sistemlerinde birçok araç kullanmaktayız ve bu araçların her biri farklı bir yapı için dizayn edilir. Karbon filtre absorpdisyon ile çalışmaktadır. Bu sistemden dolayı havanın kirlenmesini sağlayan maddeler havadan koparılır. Bu sistemde hapsedilmek istenen maddeler sistemin parçası haline gelmezler. Sistem sayesinde arındırılmış olan zararlı maddeler boşlukları doldurmaktadır. Karbon filtre sistemi absorpdisyon ile zararlı gazları sistemin boşluklarına hapseder. Havanın kirli ve kötü gazlardan arındırılma işlemi yapılırken bu kirler karbonun dışına yapışırlar.

Havalandırma sistemlerinin en önemli unsurları arasında olan karbon filtrelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Rulo filtreler,
  • Ulpa-Hepa filtre,
  • Torba filtre,
  • Hidrolik filtre,
  • Krom filtre,
  • Aktif karbon filtre.

Havalandırma sistemlerinde gaz molekülleri ve kirli havanın yok edilmesi için kullanılan karbon filtrelerin kullanım ömrü yaklaşık bir yıldır. Bu zamandan sonra karbon filtreler absorpdisyon yapamazlar. Bu süreç sonrasında karbon filtre değiştirilmelidir. Bu filtreler kullanım alanına göre 6 ile 7 ay sonra değişmesi gerekir.

Havalandırma sistemlerine yönelik verdiğimiz hizmetlerde alanlarınızda havanın kötü koku ve kimyasal gaz moleküllerinden arındırılması için karbon filtre uygulamaları yapıyoruz. Verdiğimiz bu hizmetlere bütün sektörlerdeki bütün firma ve şirketlerin ihtiyacı vardır. Çünkü personellerinizin verimli bir biçimde çalışmasını istiyorsanız, onlara kaliteli bir hava sahası oluşturmanız gerekmektedir. Yani kapalı ya da açık olan bütün ortamlarınızda bu hizmetlere ihtiyacınız vardır ve sağlığınızı düşünüyorsanız bu çalışmalar zorunludur.

Firmamız havalandırma sistemlerine yönelik hizmetler sunarken uygun fiyat, yüksek kalite ve garantili bir hizmet sunmaktadır. Firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.