Kanal, Çatı Ve Duvar Tipi Endüstriyel Fanlar

Havalandırma Sistemleri; Kanal, Çatı ve Duvar Tipi Endüstriyel Fanları

Havalandırma sistemleri hizmetlerini sizlere uzun yıllardır sunan firmamız bu anlamda oldukça kaliteli hizmetler sunmaktadır. Hizmetlerimizi sunarken sayısız alternatif ve araçla sizlere kaliteli bir havalandırma sistemi kuruyoruz.

Havalandırma sistemlerinin en önemli araçlarından biri de fandır. Fanlar motor gücüyle döndürülen ve yaprak yönüne göre istenen havanın aktarılmasını sağlayan sistemlerdir. Fan motorları aldıkları elektrikle dönüp, istenen bölgeye hava sirkülasyonu sağlamaktadır. Fanlar yer aldıkları ortamın hava temizliğini sağlarlar. Fanlara Aspiratörde diyebiliriz. Bu fanlar özelliklerine göre iki farklı kategoride listelenebilmektedir. Bunlar;

  • Emiş fanları; Ortamdaki havanın emilimini gerçekleştirdiği için aspiratör olarak tanımlanmaktadır.
  • Üfleme Fanları; Ortamdaki havanın yenilenmesini sağladığından vantilatör olarak adlandırılır.

Fanların büyülüğüne göre ve dönme hizmetlerine göre hava itme ve çekme gücü değişir. Havalandırma sistemlerinde tercih edilen fanlar oldukça işlevsel materyallerdir. Genellikle elektronik ve akıllı cihazların ısınmasını engellemek niyetiyle kullanılmaktadır.

Çatı Tipi Fan

Çatı tipi fanlar hava kanalı bağlantısıyla ya da doğrudan montajlı bir biçimde aspiratör olarak tercih edilmektedir. Çatı tipi fanların pervanesi motor miline doğrudan monte edilir. Elektrik motorunda üretilen hareket enerjisi kayıpsız bir biçimde pervaneye iletilir. Çatı fanları dikey ya da yatay atışlı olarak iki farklı şekilde imal edilmekte. Fanların seyrek kanatlı olmaları ve elektrik motorunun hava akımı dışında olmasından ötürü davlumbaz emiş sistemlerinde de tercih edilir.

Duvar Tipi Fan

Bu fan modeli genel olarak pencerelere monte edilerek kullanılan aspiratörlerdir; Mutfak, banyo, yemek odası, ofis, lokaller ve iş yerlerinde sigara, yemek ve istenmeyen duman ve kirli hava ve kokunun tahliye edilmesini sağlar. Kaynak makineler ve elektrik panolarının soğutulmasında da kullanılmaktadır. Kapaklarından ötürü kullanılmadıkları sürece dış havayla temasları kesilmektedir.

Kanal Tipi Fan

Fanlar havalandırma sistemlerinin en önemli unsurları arasında yer alır. Kanal tipi fanlarda fan çeşitleri arasında en çok tercih edilen fan modelleri arasında yer alır. Havalandırma sistemlerinin en önemli elemanlarından biridir. Kanal tipi fanlar, fan miline paralel olarak havanın dışarı atılmasını sağlayan fan modelidir.

Firmamız sizlere havalandırma sistemleri konusunda oldukça kaliteli ve garantili hizmetler sunmaktadır. Firmamızın sizlere sunduğu bu hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.