Yangın Söndürme Sistem

Yangın Söndürme Sistemi

Yangın söndürme sistemi, yangının ortaya çıkmasını önlemek, yangın çıkması halinde ise yangının büyümesini önlemeye yönelik gelişmiş bir sistem çalışmasıdır. Yangın söndürme tüplerinin yetersiz kaldığı bu tür durumlarda çok daha sistemli yangın söndürme çalışmaları yürütülmektedir. Plazalarda, hastaneler, fabrikalar, tesisler, oteller, müzeler, konferans salonları ve daha birçok yapının yangın söndürme sistemi yangın tüplerini aşan bir çalışmaya dayanmaktadır. Bir kıvılcımın koca bir binayı küle çevirebileceği aşikâr bir gerçektir. Bu gerçeği göz ardı etmek riskleri beraberinde getirmektedir. Yapıların güvenliğini ve konforunu artıran uygulamalardan biri olan yangın söndürme sistemi, iyi bir projeyle gerçekleştirildiğinde yangın tehlikesi korkutucu olmaktan çıkmaktadır.

Bakan Group, yangın söndürme sistemleri ile ilgili gelişmiş bir hizmet vermektedir. Yangın söndürme sistemleri birden fazla seçeneğe sahiptir. Gazlı söndürme, karbondioksitli söndürme, davlumbaz söndürme, sprinker söndürme, köpüklü söndürme kuru söndürme, ıslak söndürme gibi birçok yangın sistemi bulunmaktadır. Her bir sistemin özellikleri ve avantajları farklılık göstermektedir. Hepsinin temel amacı yangını önlemek ve kısa sürede söndürmeye yöneliktir. Bu sistemlerin sahip olduğu yapılarda yangınlar maddi – manevi minimize edilebilmektedir. Yapı güvenliğini artıran yangın söndürme sistemi, yasalarla da desteklenmektedir.

Yangın Söndürme Sisteminin Projelendirilmesi

Çalıştığınız ya da yaşadığınız yapılarda kendinizi güvenli hissedebilmeniz için yapının depreme ve yangın gibi tehlikelere karşı korunaklı olması gerekmektedir. Yangınlar genellikle ufak ihmallerden, unutkanlıklardan ya da tesisat hatalarından kaynaklanmaktadır. Özellikle çalışma alanlarında mekanik hatalar nedeniyle sıklıkla yangın tehlikesi ile karşılaşmak mümkündür. Bakan Group proje ekibimiz, bu tür istenmeyen durumların yaşanmasını önlemek amacıyla gelişmiş özelliklere sahip yangın söndürme tesisatı projelerine hayat vermektedir.

Yangın söndürme tesisatı projeleri, özel bir alt yapı ile uygulanmaktadır. Projenin kâğıt üstündeki kusursuz çözümünü uygulayabilmek için yapıda keşif yapılması gerekmektedir. İnşaat projelerinde ve iş yerlerinde ruhsat kapsamında yangın önlemleri alınması zorunludur. Bakan Group, yangın söndürme tesisatı projelerini, yasal prosedürlere uygun geliştirmekte ve uygulamaktadır. Ekibimiz, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve mühendislik donanımı ile yangın tesisatı projelerini başarıyla çözüme ulaştırmaktadır. Sizler de bu çözümlerden yararlanmak isterseniz ekibimizle iletişime geçebilir, yangın tehlikesine karşı modern çözüm desteği alabilirsiniz.